Dozvím se cenu opravy předem?

Vzhledem k tomu, že bez diagnostiky zařízení není většinou možné cenu přesně vyčíslit, ozveme se Vám, jakmile ji provedeme a na celkové částce se s Vámi dohodneme. Orientovat se můžete dle našeho ceníku služeb.

Za jak dlouho bude můj počítač opravený?

Vždy záleží na konkrétní závadě. Běžně se snažíme zařízení opravit do 2 dnů. Pokud je doba opravy delší, je zpravidla způsobena horší dostupností potřebných náhradních dílů.

Můžu u vás platit kartou?

Je možné zaplatit buď v hotovosti, případně převodem na bankovní účet.

Dostanu nějaké potvrzení, když k Vám přinesu svůj počítač?

Ano, když nám přinesete na opravu své zařízení, vyplníme s Vámi přijímací protokol, jehož kopie zůstane Vám. Když si budete zařízení odnášet, dostanete od nás fakturu a předávací protokol.

Mám starý počítač, má smysl jej opravovat?

Vždy záleží na celkovém stavu zařízení a jeho stáří. Vzhledem k tomu, že komponenty na starší typy počítačů jsou hůře dostupné, s čímž bývá spojena i jejich vyšší cena, může se stát, že oprava pro Vás bude nerentabilní. V tomto případě Vás na tuto skutečnost upozorníme a nabídneme pomoc s koupí nového nebo repasovaného zařízení. Rozhodnutí je pak vždy samozřejmě na Vás.

Mám zastaralou verzi operačního systému Windows. Je potřeba řešit jeho výměnu?

U uživatelů, kteří ještě nepřešli na nejnovější verzi operačního systému Windows 10 jsou nejčastěji používané zastaralé verze Microsoft OS Windows XP a Windows 7. U operačního systému Windows XP skončila jeho technická podpora a vývoj automatických aktualizací 8. dubna 2014. U Windows 7 toto nastalo 14. ledna 2020.V určitých případech, kdy počítač slouží pro jeden specifický účel, což může být například ovládání starého výrobního stroje není vhodné starý operační systém měnit. Důvodem zde bývá funkčnost starých výrobních programů pouze na určitém starším OS. Bezpečnost použití takového starého počítače je zpravidla zajištěna skutečností, že není připojen do internetu a proškolený operátor do PC nepřipojuje média, která by mohla obsahovat škodlivé soubory.V ostatních případech nejběžnějšího používání, kdy je Váš počítač připojen do internetu a denně tak může být vystaven potencionální hrozbě virové nákazy doporučujeme upgrade na nejnovější operační systém Windows 10 pro který jsou pravidelně vydávány bezpečnostní aktualizace.

Mám zastaralou verzi operačního systému Windows a chtěl bych nový. Co to obnáší?

Základním předpokladem pro možnost upgradu operačního systému na počítači je to, aby splňoval minimální hardwarové požadavky na svůj provoz. Vydavatel OS Microsoft tyto požadavky např. pro Windows 10 definuje ZDE.

Další prvkem, který je nutné řešit je vlastnictví platné licence, která zajistí bezpečný a legální provoz operačního systému.

Je možné na licenci nového operačního systému Windows ušetřit?

Pokud chcete přejít na nejnovější klientský Microsoft OS Windows 10, ale nemáte jeho licenci, nemusí to vždy znamenat finanční investici. Firma Microsoft poskytovala do 29. července 2016 možnost bezplatného upgradu na Windows 10 z OS Windows 7 a Windows 8.1 (zdroj informace ZDE). V současné době je k dostání licence pro Windows 10 za nemalou peněžní částku, přesto je však stále technicky možné využít bezplatného upgradu (aktuální stav k srpnu 2020). Pokusili jsme se zjistit, proč je popsaná skutečnost stále možná a technická podpora Microsoft k této věci sdělila, že v ,,určitých případech může být bezplatný upgrade stále možný“.

Z praktické zkušenosti je to ve většině případů, kdy je k aktivaci použit produktový klíč buď OS Windows 7 nebo Windows 8.1 v edicích Professional nebo Home. Tento klíč je možné najít na licenčním štítku, kterým je počítač polepen nebo byl Windows k PC zakoupen v rámci krabicové licence. Produktový klíč mohl být také pořízen v rámci elektronické licence, a v tomto případě byl zaslán zákazníkovi e-mailem. U novějších PC zakoupených např. s OS Windows 8.1 je často licence OS zakomponovaná do základní desky počítače a je nazývána jako tzv. digitální licence. V takovém případě mechanismus aktivace OS aktivuje licenci automaticky při prvním připojení Windows k internetu bez nutnosti zadání licenčního klíče.

O důvodech, proč Microsoft od 29. července 2016 nezablokoval bezplatný upgrade Windows 10 je možné na internetu najít mnoho teorií. Nejpravděpodobnější z nich je ta, že si tímto krokem vydavatel Windows zajišťuje co největší uživatelskou základnu zákazníků využívajících jejich placených služeb jako např. Office 365 či produktů určených pro Windows, které je možné zakoupit v Microsoft Store atd..

Pokud vlastníte některé ze starších licencí Microsoft OS jako např. Windows XP nebo Windows Vista, tak ani v tomto případě není nutné kupovat licenci nejnovějšího Windows za plnou cenu. Úspora je možná díky pořízení tzv. druhotné licence, jejichž nákup Vám náš servis zprostředkuje.

Když si chci nechat sestavit počítač na míru, musím platit předem?

Na všem se s Vámi budeme individuálně domlouvat, obvykle však po Vás budeme v tomto případě požadovat zálohu ve výši 70 % z celkové částky.

Jaké jsou možnosti při sestavování počítače na míru?

Existují v podstatě dvě možnosti. Můžete si vybrat vlastní komponenty a my Vám z nich počítač sestavíme. Samozřejmě při jejich výběru nabízíme odbornou pomoc. V případě, že si s výběrem komponent nevíte rady, můžete si určit cenovou hranici a my Vám sestavíme počítač na míru dle Vašich možností. Vždy si především promyslete jeho účel – zda to bude např. PC na práci s grafickými programy, herní počítač, pro běžný domácí provoz apod. Dle toho se společně budeme domlouvat tak, abychom sestavili PC, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Do notebooku jsem vylil tekutinu. Co mám dělat?

V tomto případě je důležité zařízení především nezapínat. Odpojte jej také od zdroje a pokud to lze, vyjměte baterku. Pokud dodržíte tyto zásady, je velká šance, že notebook bude po vyschnutí opět fungovat. Doporučujeme Vám příliš neotálet a zařízení přinést k opravě co nejdříve, aby bylo poškození minimální.